"Su Gibi Aziz, Kaya Gibi Sağlam"
HAKKIMIZDA
SUMER Mühendislik 1995 yılında, Gaziantep'te, zemin mühendisliği alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuş olup, gelişen ve büyüyen sektörün gereği olarak, kurumsallaşma sürecinin ardından, 2010 yılı itibariyle İstanbul'a taşınmıştır. Gaziantep ofis ise, şube olarak faaliyetine devam etmektedir.

Yurtdışı projelerle de ilgilenen SUMER, 2014 yılı itibariyle yeni makine ve ekipman yatırımı yaparak, FAS'ta ''SUMER-FAS ENGINEERING COMPANY SARL AU'' olarak faaliyetine başlamıştır.

Türkiyede çok sayıda jeolojik-hidrojeolojik etüt ve derin su sondaj kuyuları ile bina, tünel, köprü, karayolu-demiryolu güzergahları, güç santralleri ve su yapılarının etütlerini gerçekleştirmiştir. 2002 yılından itibaren ''zemin ve temel mühendisliği'' alanında derin temel kazıları için ''Baraj / Gölet - Sondaj Enjeksiyon İşleri, Taş Kolon, Mini Kazık, Fore kazık, Jet Grouting ve Ankraj'' gibi iksa sistemleri ve alt yapı uygulamalarına başlamıştır.

2007 yılında faaliyete geçen ''otomatik enjeksiyon üniteleri'' ile, sızdırmazlık ve taşıma gücü açısından elverişsiz zeminlerin, kitlesel zemin hareketlerinin, baraj, tünel, bina gibi yapıların temel zeminlerinin iyileştirilmesi gibi özel alt yapı konularında hizmet vermektedir.
SUMER mühendislik sahip olduğu geniş makine parkı, başarılı yönetimi , sağlam sermaye yapısı ve uzman kadrosu ile jeoteknik mühendisliği alanındaki gelişmeleri takip ederek Türkiye'nin önde gelen firmaları arasındaki saygın yerini almıştır.

SUMER, uzman teknik ve idari personeliyle saygınlığını, aldığı sorumluluklarını zamanında yerine getirmesini , müşterilerine en uygun ve ekonomik çözümler sunmasını kararlı bir biçimde sürdürmektedir.

Zemin ve su ile ilgili her tür sorunu mühendisliğin gerektiği tüm bilimsel metotları kullanarak en uygun , en güvenilir ve en kısa zamanda çözme başarısını geleceğe taşıma heyecanını yaşamaktadır.

SUMER Mühendislik olarak, jeotekniğin üç temel sorunu olan ;ile ilgili her türlü zemin problemlerine, mühendisliğin gerektirdiği profesyonel çözümler (kalite, zaman, ekonomi) üretmektedir.

O yüzden diyoruz ki,

Su Gibi Aziz, Kaya Gibi Sağlam..